V komunitní zahradě v Klatovech jsme pokračovali v budování sousedských vztahů – proběhlo další setkání, které opět přineslo prostor pro sdílení a společné nápady. Aktivně jsme komunikovali s členy komunity i se zahrádkáři a dále rozvíjeli spolupráci s Českou spořitelnou v souvislosti s grantovou podporou.
V červnu jsme pokračovali v plánování komunitních akcí na Horažďovicku, tentokrát s výhledem na letní měsíce.
Probíhala úzká spolupráce s realizačním týmem a důležitá setkání s místními aktéry, mimo jiné i s panem Laštovicou, se kterým jsme koordinovali opravu a zhotovení nových schodů ke vstupu na hřbitov na Práchni. Společně jsme reflektovali uplynulé aktivity a ladili detaily dalších akcí s komunitou.
V komunitě KÁMOŠ jsme se zaměřili na komunikaci s potenciálními budoucími lídry komunity. Prostřednictvím sociálních sítí jsme oslovovali aktivní rodiče, kteří by mohli v budoucnu podpořit místní dění, zapojit se do komunitních aktivit a pomoci s jejich organizací. Věříme, že právě oni mohou být hnací silou dalších změn v regionu. Oficiálně jsme ukončili 10měsíční solidární projekt podpořený Evropským sborem solidarity.
Tento měsíc jsme se opět věnovali přípravám na jednání ohledně nového hřiště ve Strašíně, kde jsme měsíce shromažďovali všechny potřebné podklady. Měli jsme důležité setkání s vedoucí SAS, kde jsme prozkoumávali možnosti budoucí spolupráce.
Pokračovali jsme ve vzdělávání komunit v Pošumaví, realizačního týmu a v přípravách komunitních aktivit na další období (např. hledání dalších míst pro komunitní podporu). Anna Svobodová zahájila projekt Naše Prácheň dokončením příměstského tábora a setkáním s rodiči a dětmi.
Setkání řádící skupiny – schválení a vyhodnocení akčního plánu 2024 a návrh plánu na rok 2025. Spolupráce na ogranizaci Dni sociálních služeb v Horažďovicích.
V rámci individuální podpory jsme pokračovali v konzultacích s pečujícími a ve spolupráci se sociálními službami. Zaměřili jsme se na hledání konkrétních řešení a posilování propojení mezi rodinami a odbornou pomocí. Zároveň jsme se aktivně zapojili do komunitního plánování v Klatovech, kde jsme zviditelňovali potřeby pečujících a přispívali k tvorbě udržitelných podpůrných opatření.
Tento měsíc završila Jana Kaňková Leadership akademii, které vyvrcholila konferencí o participaci lidí se zdravotním postižením a pečujících na rozvoji sociálních služeb na krajích. Proběhlo několik důležitých setkání: s vedoucí Městského úřadu Sušice a také s OSPOD MěÚ Sušice. Navázali jsme na neformální setkání s Eliseem Sušice a pravidelně se připojovali k online setkáním Aliance pro individualizovanou podporu. Také jsme se sešli k jednání o aktivitách a příkladech dobré praxe pro neformální pečující do navazujícího projektu se Spiralis Praha a prezentovali jsme odlehčovací služby neformálně pečujícím v DČCE Merklín – odloučené pracoviště Sušice.
Každý měsíc jsme v rámci Homesharingu aktivně komunikovali s našimi hostiteli i primárními rodinami. Velký důraz jsme klademe na PR aktivity a komunikaci s veřejností, včetně spolupráce s médii. S hostitelskými i primárními rodinami se scházíme online i osobně.
Nadále hledáme hostitele (dobrovolníky) v Homesharingu.
Představili jsme celý náš projekt na Dni sociálních služeb v Horažďovicích.