Během měsíce jsme se intenzivně věnovali plánování a přípravám komunitních aktivit na Horažďovicku na jaro. Proběhla setkání s partnery i jednotlivci ohledně akcí v DPS, domlouvali jsme dubnové a květnové aktivity, a představili jsme projekt Prácheň seniorům. Zapojili jsme se také do seminářů Nadace Via a aktivně spolupracovali s realizačním týmem i pracovnicí Charity na dalším rozvoji komunitní práce. V rámci pracovní skupiny jsme řešili podporu seniorů a osob se zdravotním znevýhodněním.
Věnovali jsme se koordinaci a přípravám na komunitní akce, mimo jiné i na zapojení do celostátní iniciativy Ukliďme Česko. Proběhla také reflexe a vyhodnocení předešlé komunitní brigády s účastníky a zapojenými aktéry. Spolu s realizačním týmem jsme ladili podobu nadcházejících aktivit a posilovali spolupráci s místními partnery v oblasti komunitní práce.
Pokračovali jsme ve vzdělávání komunit v Pošumaví, realizačního týmu a v přípravách komunitních aktivit na další období (projekt Naše Prácheň, hledání dalších míst pro komunitní podporu).
V komunitě KÁMOŠ jsme se věnovali zpracování evaluačních dotazníků, které nám pomáhají hodnotit přínos našich aktivit a plánovat další směřování projektu. Intenzivně jsme spolupracovali s vedením MAS – připravovali jsme článek o komunitě, podíleli se na komunikaci k projektu a spravovali sociální sítě. Probíhala i příprava dubnového výletu, který nabídne další příležitost k setkání a sdílení v komunitním duchu.
Ve Strašíně jsme se věnovali rozvoji spolupráce s partnery – proběhla schůzka s koordinátorkou služby SAS Charity Sušice ohledně společných aktivit a plánování jarních akcí. Dále jsme připravovali komunitní setkání, jednali se starostou o obnově hřiště a chystali podklady k jeho realizaci.
Proběhly 2 setkání pracovní skupiny – senioři a OZP 20.3.2025 a děti, rodiny a ostatní osoby – 25.3.2025
I v tomto měsíci jsme se na Kdyňsku věnovali individuální podpoře pečujících přímo v domácnostech. Společně jsme nacvičovali polohování, základní rehabilitační techniky a další úkony potřebné k péči. V případě, že se pečující chtěli zapojit do podpůrné skupiny nebo jiné komunitní aktivity, zajistili jsme jejich dočasné zastoupení v péči. Součástí práce byl také individuální case management a příprava společného setkání týmu neformálních pečujících v rámci DSO Kdyňsko.
Lenka Ticháčková se věnovala rozvoji aktivity – casemanagement – zaměřené na podporu rodin pečujících o děti se zdravotním znevýhodněním. Probíhaly konzultace a online schůzky s cílem nastavit spolupráci a domluvit další kroky v rámci vznikající svépomocné skupiny. Hledali jsme přístupy k řešení konkrétní situace spojené se základní školou T. G. Masaryka v Sušici a připravovali jsme setkání rodin, které budou zapojeny do podpůrných aktivit.
Každý měsíc jsme v rámci Homesharingu aktivně komunikovali s našimi hostiteli i primárními rodinami. Velký důraz jsme klademe na PR aktivity a komunikaci s veřejností, včetně spolupráce s médii. S hostitelskými i primárními rodinami se scházíme online i osobně.
Nadále hledáme hostitele (dobrovolníky) v Homesharingu.
Proběhla supervize týmu.